1*/ první verzi u nového, tj. nevyzkoušeného střihu vždycky šiju z obyčejné látky
2*/ proštepovávat švy až po vyzkoušení a vyladění nepřesností.
Materiál: flís, bavlnu nebo mikroplyš
1/ Všechny díly střihu zvířátka přiložíme na rub látky a obkreslíme. Vystřhneme s přídavkem na švy asi 1 cm
2/ nejprve si složíme lícem na líc uši netopýrka obšijeme a obrátíme lícem navrch. Do uší vložíme vycpávku a proštepujeme podle obrázku
3/ Na přední díl hlavičky našijeme kolečka z nepáravého materiálu (filc, flís, koženka). Můžeme použít i knoflíky
4/ Hotové uši přložíme na zadní hlavový díl lícem na líc, boky uší složíme podle obrázku, přeložení uchytíme několika stehy, obrátíme dovnitř hlavy, nastehujeme a poté našijeme lícem na líc přední díl hlavy.
5/ Křídla si sešijeme podobným způsobem jako uši a opět vložíme vycpávku a proštepujeme
6/ Stejným způsobem (jako uši do hlavy) vsadíme křídla do těla a sešijeme.
7/ Přiložíme zadní části netopýrka (krkem k sobě) tak, aby jsme mohli ručně sešít krk s tělem. Hlavičku srovnáme vzhůru a obě části těla vyplníme rounem.
8/ Matracovým stehem sešijeme i plnící otvor na krku